11 września 2021r na polance w najbliższym otoczeniu leśniczówki Stegna, leżącej w kompleksie Lasu Żebrowskiego podległego Nadleśnictwu Rajgród, odbyła się podniosła uroczystość. Polanka jest od lat we władaniu Koła Łowieckiego „ Cietrzew” w Prostkach, które postawiło tu za zgodą nadleśnictwa skromny domek myśliwski. Koło dzierżawi obwód łowiecki nr 95 na terenie Okręgu Łomżyńskiego PZŁ. Ukończenie i wyposażenie domku to pierwsza okazja dla której zjechali się do Stegny brać łowiecka i zaproszeni goście.
Drugą okazją do zorganizowania okolicznościowej imprezy było ufundowanie i uroczyste poświęcenie kapliczki Św. Huberta. Okolicznościowe zaproszenie do poświęcenia zarząd koła skierował do Proboszcza Marka Milanowskiego z Wąsosza. Kapliczkę ufundowało koło z inicjatywy kolegów zamieszkujących obwód nr 95. Zadaszona drewniana kapliczka zawiera płaskorzeźbę sceny znanego polowania Huberta podczas którego zmienił swój stosunek do łowów. Wokół rzeźby umieszczono kilkanaście blaszek imitujących liście dębowe zawierające nazwiska kolegów, którzy polowali z nami a których już nie ma pośród nas. U podnóża kapliczki umieszczono kamienną tablicę pamiątkową z sentencja jej ufundowania.
Trzecią okazją do spotkania się była 70 rocznica powstania koła. Historię powstania i działania Koła Łowieckiego „ Cietrzew” w Prostkach w krótkim wystąpieniu podczas mszy przytoczył kronikarz koła- kol. Michał Zaleski. Powiedział iż dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem wieloletnich dążeń i wysiłków myśliwych do posiadania na tym obwodzie godziwej siedziby. Trzeba dodać, że Koło Łowieckie „ Cietrzew” włada dwoma domkami myśliwskimi na dwóch posiadanych obwodach. Pierwsza siedziba oddana została do użytku w 2016 roku przy okazji ufundowania sztandaru koła i odznaczenia go Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Służy ona głównie myśliwym polującym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Dziś oddana do użytku druga siedziba, służyć będzie wszystkim myśliwym koła ale przede wszystkim polującym na terenie okręgu łomżyńskiego. Ma przed sobą zadanie integracji myśliwych z ludnością miejscową oraz prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie ekologii i łowiectwa wśród dzieci i młodzieży zamieszkującej ten teren.
Goście zaproszeni na uroczystość gratulowali nam dotychczasowych osiągnięć i życzyli spełnienia zamierzeń oraz dalszej efektywnej pracy na rzecz polskiej przyrody i integracji środowiska myśliwych z mieszkańcami najbliższych okolic.
Darz Bór wszystkim koleżankom i kolegom.
Michał Zaleski- Kronikarz