Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Relacja z Targów Leśnych Las i My w Szepietowie 2017

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” Targi Leśne „Las i My” 7-8 października 2017 r. Kolejna edycja targów, gdzie można zobaczyć, podziwiać czy kupić nowinki, jak również sprawdzone produkty. Od sadzonek drzew, drzewek owocowych, poprzez krzewy do wszelkich odmian kwiatów i roślin zdobiących ogrody, sady, czy balkony. Nie zabrakło też pysznego pieczywa, wędlin, czy miodów. Poza roślinami i artykułami spożywczymi można było obejrzeć i kupić odzież i artykuły wyposażenia domu. Chodniki, dywany ze skóry, rękodzieło, piękne gobeliny i mnóstwo dodatków wykonanych ręcznie i w sporadycznie spotykanym wzornictwie. Były to produkty regionalne i ekologiczne. Myśliwi również mogli skorzystać z wielu ciekawych ofert, od odzieży po pokazy sokolnictwa. Dla zainteresowanych firm okazją były wystawy maszyn i urządzeń wielooperacyjnych .

Targi to nie tylko raj dla oka, ale również wiele okazji do pogłębienia wiedzy. W programie targów przewidziano wiele atrakcji, między innymi konferencję „Usługi leśne w lasach prywatnych” w ramach, której odbyły się wykłady:
– „Nadzór nad gospodarką w lasach prywatnych w Nadleśnictwie Rudka” – Sylwester Kowalczuk, Nadleśnictwo Rudka
– „Możliwości i ograniczenia świadczenia usług leśnych w lasach prywatnych” – Kazimierz Antowski, Polski Związek Zrzeszeń Leśnych; Włodzimierz Pędziwiatr, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych
– „Zakłady Usług Leśnych, a lasy prywatne” – potencjał ludzki i sprzętowy polskich przedsiębiorców leśnych w kontekście jego wykorzystania przez prywatnych właścicieli lasów” – Rafał Jajor, Nowa Gazeta Leśna
– „Rynek usług leśnych w lasach prywatnych” – Piotr Gołos, Instytut Badawczy Leśnictwa Sztafeta Drwali

Konferencja: „Współczesne zagrożenia w polskim pszczelarstwie” – Mariusz Chachuła, Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli (ośrodek szkoleniowy)
Wykład: „Wyznaczanie zbioru i traktowanie pozbiorcze jabłek” – Urszula Ogłozińska, Jumirpol
Wykład: „Terapia w ogrodzie” – Beata Płoszaj-Witkowska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
Wykład: „Regionalizm i estetyzacja obszarów wiejskich” – Mariusz Antolak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Pobyt na targach umilały występy zespołów artystycznych, a o to żeby nikt nie był głodny postarał się Kolega Grzegorz Russak, którego wykład połączony był z przygotowaniem i degustacją pysznego bigosu z dziczyzną. Nie mogło oczywiście zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, którymi zajmowało się stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Rudka, gdzie Koledzy z Nadleśnictwa wspólnie z zaproszonymi myśliwymi starali się edukować, odpowiadać na pytania, nagradzać za obecność i zainteresowanie pomimo mało sprzyjającej dla dzieci pogody. Jeśli nawet ktoś był zmarznięty przepyszna herbata z imbirem serwowana przez leśników z Nadleśnictwa Rudka ratowała zarówno zdrowie jak i humor.

Z myśliwskim Darz Bór
Urszula Sokólska

Galeria zdjęć z Targów Leśnych „Las i My” 2017

Udostępnij
Twitter
WhatsApp